Maglownice Warszawa

Profesjonalna regeneracja przekładni kierowniczych

Maglownica, czyli inaczej przekładnia kierownicza typu zębatkowego (maglownica jest potocznym określeniem), znajduje się w większości samochodów osobowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w motoryzacji jest przekładnia z mechanizmem hydraulicznym oparta o koło zębate oraz płyn do wspomagania układu kierowniczego. Dodatkowym elementem maglownicy może być też układ wspomagania wyposażony w silniczek elektryczny.

Po co nam maglownica / przekładnia kierownicza w samochodzie?

Jest nam to potrzebne przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy skręcać, tj. odpowiada za precyzyjny skręt kół przednich pojazdu. Jest to element mający szczególne znaczenie pod kątem bezpieczeństwa jazdy dlatego powinien podlegać regularnym przeglądom mechanicznym, nie tylko na tzw. standardowym corocznym przeglądzie, ale za każdym razem, kiedy mamy podejrzenie, że układ kierowniczy nie działa precyzyjnie, oraz kiedy słyszymy dziwne dźwięki podczas skrętu kierownicą. Może to świadczym o zużyciu maglownicy lub o wycieku płynu do wspomagania.

Maglownice Warszawa, regeneracja przekładni kierowniczych Warszawa i Michałowice
Maglownice Warszawa, regeneracja przekładni kierowniczych Warszawa i Michałowice

Typowa przekładnia kierownicza (maglownica) jest stosunkowo prostym elementem układu kierowniczego i to właśnie powinno wskazywać na jej długą żywotność wynoszącą średnio ok. 10 lat lub 200 tysięcy kilometrów. Czasem jednak z różnych przyczyn zdarzają się awarie maglownicy.

Najczęstszą przyczyną awarii maglownicy są jej drgania, gdyż jest ona na nie szczególnie podatna.

Kierowcy użytkujący swoje auta powinni być szczególnie wyczuleni na wszelkiego rodzaju nierówności na drodze mogące powodować drgania przekładni kierowniczej. W szczególności mówimy tutaj o tzw. "śpiącym policjancie" (progi zwalniające) oraz inne wysokie krawężnicy. Jakość polskich dróg również pozostawia tu wiele do życzenia. Kolejną bardzo ważną i istotną przyczyną skróconej żywotności maglownicy jest skręcanie kołami pojazdu nie będącym w ruchu oraz pozostawianie auta na skręcie kół, największe zużycie występuje podczas parkowania i ruszania.

Maglownice Warszawa, regeneracja, skup i naprawa maglownic

APM-AUTO to firma z długoletnim doświadczeniem, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze układów kierowniczych. Dla naszych klientów z Warszawy i okolic oferujemy szeroką gamę usług, obejmującą regenerację, sprzedaż, skup oraz naprawę maglownic.

Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów dostrzega indywidualne potrzeby każdego klienta, zapewniając profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie. Proponujemy kompleksowe rozwiązania, zaczynając od regeneracji, która przywraca maglownice do pełnej sprawności. W ofercie posiadamy również maglownice po regeneracji, gotowe do sprzedaży, oraz możliwość skupu używanych komponentów.

Dodatkowo, świadczymy usługi naprawy maglownic, eliminując wszelkie usterki i zapewniając bezpieczeństwo na drodze. Nasza oferta obejmuje także doradztwo techniczne oraz konkurencyjne ceny, co sprawia, że APM-AUTO staje się godnym zaufania partnerem dla każdego kierowcy z Warszawy i pobliskich okolic. Zaufaj profesjonalizmowi, wybierz APM-AUTO, a Twoje doświadczenie z układem kierowniczym będzie zawsze bezpieczne i komfortowe.

Obsługujemy wszystkie popularne marki

Maglownice Warszawa

Przedsiębiorstwo APM-AUTO z Michałowic (koło Warszawy) od kilkunastu lat współpracuje z mechanikami i warsztatami samochodowymi z całej Polski oferując profesjonalne i wysokiej jakości usługi regeneracji maglownic / przekładni kierowniczych.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu: (+48) 530 530 580 w celu umówienia wizyty lub prosimy o wypełnienie formularza zapytania. Zapraszamy również do zapomania się z galerią zdjęć naszych realizacji. Dysponujemy nowoczesną halą i wykwalifikowanymi pracownikami.

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

Obsługujemy następujące marki samochodów w zakresie regeneracji, skupu, naprawy i sprzedaży maglownic/przekładni kierowniczych oraz turbosprężarek: Alfa Romeo, Volvo, Suzuki, Seat, Renault, Peugeot, Nissan, Mitsubishi, Mazda, Kia, Hyundai, Honda, Ford, Fiat, Dacia, Citroen, Mercedes-Benz, Toyota, Opel, Skoda, Volkswagen, Chevrolet, BMW, Audi.